Miratimi i projektit të Portit të Durrësit, deputetja e PD: E turpshme, aferë gjigante korruptive 

Miratimi i projektit të Portit të Durrësit, deputetja e PD: E turpshme, aferë gjigante korruptive 

1669380169_tase770x408.jpg

Deputetja Eralda Bano ka reaguar për projektin e portit të Durrësit duke thënë se opozita e demaskoi por mazhoranca iu kundërpërgjigj duke votuar kundër cdo amendamenti që kishin paraqitur për buxhetin 2023.

Sipas Banos, deputetët e mazhorancës votuan kundër duke treguar se ndjeshmëria e tyre ndaj fëmijëve me aftësi të kufizuara dhe nevoja ndryshe.

“Gjatë seancës plenare ditën e djeshme demaskimin që çdo deputet i opozitës bëri kundrejt aferës gjigande të portit të Durrësit, deputetët e mazhorancës u kundërpërgjigjën duke votuar në bllok, si përherë, kundër çdo amendamenti të paraqitur prej deputetëve të opozitës lidhur me buxhetin 2023. Të gjitha propozimet tona ishin legjitime dhe i shërbenin qytetarëve shqiptar.

Në rastin tim konkret paraqita kërkesën për shtimin e numrit të mësuesve ndihmës për fëmijët me aftësi të kufizuara dhe nevoja ndryshe.

Deputetët e mazhorancës votuan kundër pikërisht këtë, duke treguar se ndjeshmëria e tyre ndaj qytetarëve shqiptar është e papërfillshme. Turp”- shkroi Bano.


Lajmi kryesor:

Miratimi i projektit të Portit të Durrësit në Kuvend, Kryemadhi: Deputetët e verbër votuan një aferë kriminale, si inceneratori (REAGIMET)


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Rama u sjell të rinjve shembullin e Melonit: E nisi kur ishte e re dhe sot është kryeministre e Italisë, merreni politikën në duart tuaja dhe ndryshoni gjërat

Rama u sjell të rinjve shembullin e Melonit: E nisi kur ishte e re dhe sot është kryeministre e Italisë, merreni politikën në duart tuaja dhe ndryshoni gjërat