Miratohet me 97 vota pro emërimi i Bledi Çuçit si ministër i Brendshëm dhe i Milva Ekonomit si ministre e Bujqësisë

Miratohet me 97 vota pro emërimi i Bledi Çuçit si ministër i Brendshëm dhe i Milva Ekonomit si ministre e Bujqësisë

1608201897_Screenshot1.jpg

Me 97 vota pro, Kuvendi ka miratuar 2 ministrat e rinj, atë të Brendshme, Bledi Çuçi dhe ministren e Bujqësisë, Milva Ekonomi.


Lajmi kryesor:

Meta dhe Kuvendi s'humbin kohë! Votohen me nga 97 vota pro emërimi i Bledi Çuçit si ministër i Brendshëm dhe Milva Ekonomit në krye të Ministrisë së Bujqësisë!


B.K./E.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

Stoltenberg: Ukraina një ditë mund t’i bashkohet NATO-s, dera është e hapur

Stoltenberg: Ukraina një ditë mund t’i bashkohet NATO-s, dera është e hapur