“Mirënjohje e përjetshme për një njeri të madh”, duartrokitja e fundit në fushë për Claudio Ranierin, i cili nuk mban dot lotët

Të gjithë në këmbë para fillimit të ndeshjes Cagliar-Fiorentina për të përshëndetur Claudio Ranieri, i cili njoftoi fundin e karrierës së tij si trajner.

Siç shihet nga pamjet, të gjithë, përfshirë edhe kundërshtarët si dhe arbitrin Prontera, duartrokitën trajnerin romak, i cili arriti të shpëtojë klubin e Sardenjës nga rrëzimi në Serinë B.

Që nga sezoni i tij i parë si trajner në Serinë A (1990/91), Ranieri, i cili mezi i mbajti lotët, ka qenë  912 në stol në 5 kampionatet më të mira evropiane.

Vetëm Arsène Wenger, me 988, ka numëruar më shumë në të njëjtën periudhë.

M.Q./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Gjirokastër, zjarri përfshin kullotat në fshatin Mashkullorë, zjarrfikësit po punojnë për shuarjen e flakëve me mjete rrethanore

Gjirokastër, zjarri përfshin kullotat në fshatin Mashkullorë, zjarrfikësit po punojnë për shuarjen e flakëve me mjete rrethanore