Mirësevjen Papa Françesku

TIRANË, 8 Shtator /ATSH / - Vizita e Papa Françeskut në Shqipëri, tashmë është e afërt dhe ky është një vlerësim i lartë për Shqipërinë dhe popullin shqiptarë. Përgatitjet e kësaj pritjeje janë të shumta dhe të veçanta. Edhe në qytetin e Shkodrës kanë nisur përgatitjet për këtë vizitë të 21 shtatorit.
Në metropolin verior prej ditësh, për të gjithë qytetarët që duan t'i bashkohen kësaj pritje të Atit të Shenjtë në Tiranë, veç të tjerave kanë nisur të shiten bluza me fotot e Papa Franceskut. Në to mbizotërojnë mbishkrimet "Mirësevjen Papa Françesku", "Është Papa jonë" etj, ndërsa nuk mungon elementi i shqiponjës dhe ngjyrat kuq e zi.
Duket se ky është një nga detajet e para, pasi deri më 21 shtator do të jenë edhe shumë elementë të tjerë që do të tentojnë t'i japin sa më shumë ngjyra e karakteristika nga Shqipëria, kësaj vizite të Papës në vendin tonë./m.m/
 

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Dy fitore në 26 javë, skuadra e La Liga-s shkarkon trajnerin