Mirush Kabashi ftohet në inaugurimin e shtëpive në Thumanë, por i harron emrin kryebashkiakut

 

Në aktivitetin e organizuar për dhënien e 155 shtëpive të reja në Thumanë ishte edhe aktori i njohur Mirush Kabashi, i cili i cili mbajti edhe fjalën përshëndetëse.

Gjatë falënderimeve, Kabashi harroi emrin e kryetarit të bashkisë Krujë, duke i kërkuar edhe ndjesë. Ky i fundit u ngrit nga karrigia dhe i tregoi emrin e tij.

Pjesë nga biseda:

Mirush Kabashi: Kryetarit të bashkisë…turpi për të gjallët, por nuk ia kujtoj emrin

Kryebashkiaku: Artur Bushi

Mirush Kabashi: Turi, të kërkoj ndjesë. Nuk është e rëndësishme ta mbaj mend unë, e rëndësishme është ta mbajë mend emrin kryeministri, ai të mos e harrojë.


Lajmi kryesor:

Rama dorëzon çelësat e shtëpive për 155 familje: Dikur Thumana i ngjante ferrit, sot rilindjes! ‘Çdo tullë’ e ka një emër


SI.E./Sh.Sh/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Digjet një makinë në Korçë, dyshohet zjarrvënie e qëllimshme

Digjet një makinë në Korçë, dyshohet zjarrvënie e qëllimshme