Mjaftojnë disa minuta shi vere, përmbytet Fushë- Kruja

FUSHË- KRUJË- Disa minuta shi vere kanë mjaftuar që qendra e Fushë Krujës të përmbytet. Kjo është një problematikë që qytetarët përballen çdo dimër, por mesa duket ky fenomen përsëritet edhe në verë.

Shkak për këtë është mosfunksionimi i kanalizimeve, mospastrimi i tyre duke sjellë dëme të mëdha tek banorët e këtij qyteti.

Siç shihet në videon që sjell Report Tv lartësia e uji ka shkuar në disa cm.

B.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A po e menaxhon siç duhet qeveria pandeminë e COVID-19?

Komento

Komente

 • Eno: 05/07/2020 09:19

  Permbytjet e qyteteve ne shqiperi nuk vijne nga shiu i dendur ,,por nga bllokimi i pusetave nga shishet dhe letrat qe i hedhim ne neper rruge,,,popull i pa-kulturuar apo dherat ,,edhe nga pastruesit qe nuk fuan te lodhen ,,pastrojne rrugen dhe i fusin plehrat ne puseta...bashkia nuk petgjigjet per te mbajtur te liruara te gjitha pusetat ne qytete,,por e ka mendjen te jape leje ndertimi....

  Përgjigju
 • Primate: 05/07/2020 06:25

  ... human!-harrojnë që kanë edhe sume, do plasin ndonjë ditë! Kur përmbytet Tirana, që është krye(pa)qytet... cpret!?

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Tiranë, motori përplas 8-vjeçarin me biçikletë te kryqëzimi i 21 Dhjetorit