Humbën rrugën në Theth nga mjegulla e dendur, shpëtohen pas disa orësh dy motrat izraelite

Turistet e humbura

Pas disa orësh të bllokuara, janë shpëtuar dy turistet nga Izraeli që ishin bllokuar te maja e Pejës, në aksin nga Vuthaj në drejtim të Parkut Kombëtar të Thethit.

Report Tv mëson se dy vajzat nga Izraeli, për arsye të mjegullës së dendur humbën rrugën.

Njoftimi për bllokimin e tyre erdhi nga nëna e vajza që ka komunikuar bujtinën ku ishin akomoduar dy vajzat në Theth.

Në drejtim të zonës u nisën edhe banorë të Thethit dhe një punonjës  i Agjencisë së Zonave të Mbrojtura.

Turistet e humbura
Zona ku humbën turistet

 

/B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Tentoi të korruptojë policët me 1 mijë lekë, i dështon plani të riut me ‘Porche’: Më fal shef më fal