Mjegulla e dendur 'pushton' Rrugën e Kombit, vështirësi në qarkullimin e mjeteve! 'Rrugorja' apel shoferëve: Bëni kujdes

Rruga e Kombit është përfshirë nga mjegulla duke kufizuar ndjeshëm fushëpamjen e drejtuesve të mjeteve. Nga Fushë Dukagjini e deri në Tunelin e Kalimashit mjegulla është shumë e dendur.

Drejtuesve të mjeteve u është dashur të kufizojnë shpejtësinë e të bëjnë më shumë kujdes gjatë udhëtimit.

Policia Rrugore e autostradës këshillon përdoruesit e rrugës për të treguar kujdes në lëvizje dhe të shmangin shpejtësinë mbi normat e lejuara në kushtet e pamjes së kufizuar.

Deri tani nuk është raportuar për ndonjë aksident.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vritet polici në Kosovë, a po reagojnë si duhet ndërkombëtarët ndaj Serbisë×

Lajmi i fundit

Ben Blushi: FITORJA E KOSOVËS

Ben Blushi: FITORJA E KOSOVËS