Mjekët dhe infermierët zbulojnë shenjat e plagët që i shkakton maska e koronavirusit (FOTO)

Mjekët dhe infermierët zbulojnë shenjat e plagët që i shkakton maska e koronavirusit (FOTO)

Foto nga infermierja në Korenë e Jugut

Maska është një prej mjete mbrojtëse për të shmangur infektimin nga koronavirusi.

Duke e përdorur këto ditë kemi zbuluar se është shumë e bezdisshëshme ta mbash dhe kur rri për një kohë të gjatë në fytyrë lë shenja.

Shenjat mund të kthehen në plagë kur mbajtja e saj përsëritet.

Foto e infermiereve apo mjekëve kinezë apo italianë janë bërë virale në rrjet, të cilët shfaqen të rraskapitur në krye të detyrës së tyre humane.

Sipas Daily Mail, mjekët I kushtojnë gjysmë ore në ditë mjekimit të fytyrës për shkak të plagëve të marra nga maska kirurgjikale.

Më sipër do të jenë disa nga foto e mjekëve apo infermiereve nga Korea e Jugut, një prej qendrave me përhapjen më të madhe të COVID-19.

Fytyrat e tyre të lodhura e të fashura shprehin akoma shpresë edhe pse nuk dihet akoma se kur do të marrë fund gjithë kjo pandemi


Lajmi kryesor:

Koronavirusi, 250 viktima sot në Itali. Brukseli: Ndihmojmë Italinë me gjithçka. Kina shpëton nga epidemia, hap shkollat më 25 mars. Presidenti Bolsonaro i infektuar, darkoi me Trump (VIDEO)


  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Vrasja e policit në Kosovë, grupeve terroriste iu gjetën 9 harta,  150 eksplozivë dinamit, 235 karikatorë për kallashnikov, 115 uniforma ushtarake.. Lista e armëve të sekuestruara në veri

Vrasja e policit në Kosovë, grupeve terroriste iu gjetën 9 harta, 150 eksplozivë dinamit, 235 karikatorë për kallashnikov, 115 uniforma ushtarake.. Lista e armëve të sekuestruara në veri