Mohamed Salah, futbollisti i vitit

Mohamed Salah, futbollisti i vitit

Mohamed Salah

Mohamed Salah është zgjedhur si futbollisti i vitit në Angli për sezonin 2017-2018 me votat e të gjithë futbollistëve. Sulmuesi ka lënë pas De Bruyne, Sane, Kane, David Silva dhe De Gea.

Egjiptiani ka shënuar këtë edicionin me Liverpulin 31 gola në kampionat në 34 ndeshje, ndërsa në total e ka prekur 40 herë rrjetën. Pas çmimit, ai u shfaq mjaft i lumtur.

Unë nuk e pata shansin tim te Chelsea, por doja të rikthehesha dhe të tregoja futbollin tim. Tani jam rikthyer një tjetër futbollist dhe për këtë jam dhe i lumtur

Mohamed Salah

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Joe Biden tërhiqet nga gara presidenciale në SHBA, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Kompanitë në proces të rikthimit, pas avarisë teknologjike

Kompanitë në proces të rikthimit, pas avarisë teknologjike