Momentet e para pasi kryeministri sllovak qëllohet me armë zjarri (VIDEO)

Kryeministri sllovak Robert Fico mbeti i plagosur ditën e sotme pasi u qëllua disa herë me armë zjarri.

Bëhet me dije nga mediat sllovake se autori i ngjarjes është ndaluar nga policia. Kryeministri është dërguar menjëherë në spital.

Të shtënat me armë kanë ndodhur pranë Bratislavës kryeqyetit të Sllovakisë.

Siç duket edhe nga pamjet, momenti kur kryeministri merret nga forcat e sigurisë dhe futet në makinën kryeministrore ndërsa ata që ndodheshin përreth duken të alarmuar.

Momenti kur u qëllua, është teksa Fico kishte dalë nga mbledhja dhe po futej në makinë.


Lajmi kryesor:

Sllovaki/ Atentat Kryeministrit Robert Fico, në gjendje të rëndë për jetën! Arrestohet autori, një poet në pension! VIDEO e sulmit


G.K/S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Zhang me 'shpatulla pas murit', borxhi 380 milionë euro e largon sot nga Interi! Oaktree gati për pronësinë

Zhang me 'shpatulla pas murit', borxhi 380 milionë euro e largon sot nga Interi! Oaktree gati për pronësinë