Kryemadhi: Vettingut politik t’i shtojmë analizat e drogës, ja përse Rama nuk e voton

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi lëshoi akuza të forta në drejtim të kryeministrit Rama për arsyet se përse nuk e do vettingun në politikë. Kryemadhi deklaroi në Kuvend se vettingu politik duhet të përfshijë edhe analizat e drogës. Ndërkohë që u bëri një thirrje edhe ambasadave të SHBA dhe BE në Shqipëri. “Si mund të pranojë Rama kur problemin e parë e ka më gruan që drejton një bankë dhe offshore. Si mund të pranojë Rama vettingun në politikë kur problemin më të madh e ka me vëllanë e tij, apo koncesionet që u vidhen shqiptarëve. Ai është gijotina e parë e SPAK dhe Byrosë së Hetimit.

Unë kërkoj që të shtohet edhe analiza e drogës, pasi një kryeministër që drogohet është peng i mallit që i shet. Mirë se dje kishte ardhur me antiplumb.... Duhet të shtojmë edhe kartelën mjekësore, se nga cfarë vuan? Ramës i them mos pi mall se të bën dëm për azmën, po ta thotë kjo doktoresha këtu. Ai ka një problem tjetër të madh përballjen me vetëveten. Rama është bërë si këto shtojzavallet e pyjeve të Europës që i shkelin syrin njëherë njërës dhe njëherë tjetrës, por nuk të fal njeri sot.

Ai veprim i djeshëm nga Komisioni i Ekonomisë, do i drejtohemi prokurorisë për hetim, kur është protokolluar shkresa, kur është njoftuar komisioni, të gjitha me radhë edhe pse mendoni se KLP dhe KLGJ e kontrollon Ulsiu. Të gjithë prokurorët dhe gjyqtarët thonë paraqitemi te Ulsiu për të paguar gjobën për të kaluar vettigun, edhe DSIK-ja janë bërë si dyqan gjobash. Ulsi më vjen keq se të kam edhe nga zona ime. U drejtohem të gjitha ambasadave që ndodhen në Shqipëri, duhet të kuptoni që ky grup kriminal jo vetëm që nuk ka dëshirë të integrojë Shqipërinë, por vdekjen dhe shkatërrimin e këtij vendi. Ky kryeministër është minë me sahat për Shqipërinë, rajonin dhe Europën.” tha ajo.


Lajmi kryesor:

PS rrëzon nismën e opozitës, Berisha ultimatum me thirrje patriotike në Kuvend: Vetting në politikë ose rrëmbeni armët!


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Yanis Varoufakis: Kapitalizmi ka vdekur, tani kemi diçka shumë më të keqe

Yanis Varoufakis: Kapitalizmi ka vdekur, tani kemi diçka shumë më të keqe