Monika Kryemadhi tregon se partia iu 'përça': Agron Çela votoi pro vettingut, unë abstenoj

LSI ka qenë e 'përçarë' për votimin e ndryshimeve kushtetuese për vettingun. Monika Kryemadhi ka deklaruar se LSI nuk ishte kompakte në votimin ndryshimin kushtetuese. 

"Të shkëputemi një herë e përgjithmonë nga shitja e votës së qytetarëve nga problemet personale. Një godinë e tillë nuk është e shenjtë pasi falsifikohet firma e ish kryetarit të kuvendit që shkojnë në gjykatë kushtetuese. Dhe vetingu do të jetë peng i një ore sepse sistemi i drejtësisë është kapur nga qeveria shqiptare. Agron Cela votoi pro nuk ka arsye përse mos votojë kur PD ndryshoi mendje PD-në, Unë kam, votuar pro për reformën zgjedhore, abstenim për organeve të vetingut", tha Kryemadhi jashtë sallës së seancës plenare.


Lajmi kryesor:

Me 118 vota pro miratohen ndryshimet kushtetuese, zgjaten afatet e vettingut! LSI abstenon, grupi i Berishës nuk voton! Miratohen edhe komisionet për reformën territoriale dhe atë zgjedhore


SI.E./AV/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë