Monitorimi i anijeve, peshkatarët:
Ka defekt tek serveri i QNOD

Monitorimi i anijeve, peshkatarët:<br />Ka defekt tek serveri i QNOD<br /><br>
Pas deklaratës së ish-ministrit të Bujqësisë Edmond Panariti se peshkarexhat shqiptare nuk janë të pajisura me sistemin “Blue Box”, duke favorizuar trafikun e drogës, Report Tv kontaktoi me peshkatarët në Durrës dhe Besim Troplini nënkryetari i organizatës së menaxhim peshkimit, u shpreh se të gjitha anijet mbi 12 metra janë të pajisur me këtë pajisje sipas ligjit, por problem qëndron tek QNOD, serveri i së cilës ka defekt.

“Blue Box” është një sistem identifikimi dhe monitorimi i anijeve dhe mbi 150 peshkatore me mbi 12 metra janë të pajisura me këtë aparaturë, por problemi qëndron tek QNOD, pasi ju është djegur serveri”, shprehet për Report Tv, Troplini.

  • Sondazhi i ditës:

    PS pritet të rikandidojë shumicën e kryebashkiakëve aktualë, si mendoni?×

Lajmi i fundit

Organizonin lojëra fati në lokal, arrestohet 23 vjeçari në Librazhd, në kërkim bashkëpunëtori i tij! Nis hetimi ndaj 5 klientëve (EMRAT)

Organizonin lojëra fati në lokal, arrestohet 23 vjeçari në Librazhd, në kërkim bashkëpunëtori i tij! Nis hetimi ndaj 5 klientëve (EMRAT)