Morën lojtar edhe te Barcelona, por shqiptari shpallet më i mirë i sezonit te klubi hollandez i Twentes

Morën lojtar edhe te Barcelona, por shqiptari shpallet më i mirë i sezonit te klubi hollandez i Twentes

Lindon Selahi

Twente e mbyll vitin 2019 në mënyrën më të keqe, teksa në 6 ndeshjet e fundit ka marrë 5 humbje dhe një barazim. Shumë dëshpërim ka edhe te tifozët, megjithëse për momentin skuadra nuk ndodhet në zonën e ftohtë nëse shohim tabelën e renditjes në “Eredivisie”.

Media holandeze “Fc.update.nl” ka bërë një pasqyrim të situatës në ekip, duke u bazuar tek blerjet dhe afrimet e kryera edhe në formën e huazimit. Kështu, teksa shohim emra si Oriol Busquets nga Barcelona, Julio Pleguezuelo i ardhur nga Arsenali dhe Keito Nakamura nga Gamba Osaka, sipas medias në fjalë është Lindon Selahi që ka bërë më shumë përshtypje te tifozët. Pra mbetet talenti i Shqipërisë si futbollisti më i dashur te Twente, ndërsa është përzgjedhur edhe si një nga lojtarët me ndërhyrjet më të sakta në elitën e kampionatit holandez.

r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Vrasja e policit, a rrezikon të përshkallëzohet konflikti Kosovë-Serbi?×

Lajmi i fundit

Aksident në aksin Konispol-Kranë, plagoset një grua

Aksident në aksin Konispol-Kranë, plagoset një grua