VIDEO/ Kërkon ftesën e Sylvinhos, Lindon Selahi shënon supergol në Kroaci! Rijeka me 'një dorë' te titulli kampion

VIDEO/ Kërkon ftesën e Sylvinhos, Lindon Selahi shënon supergol në Kroaci! Rijeka me 'një dorë' te titulli kampion

Goli i Selahit dhe Sylvinho

Rijeka fitoi këtë të shtunë 0-3 kundër Rudar në udhëtim për raundin e 28-të në elitën e futbollit kroat. Një nga golat e miqve, përkatësisht ai i tretë u shënua nga Lindon Selahi.

Mesfushori shqiptar nuk u mendua dy herë dhe lëshoi një të djathtë të fortë nga jashtë zone, e cila pasi kaloi të gjithë mbrojtësit u ndal në rrjetën e Ciban. Me këtë sukses Rijeka shkëputet në krye të renditjes dhe është 'me një dorë' te titulli kampion.

Një nga lojtarët më të rëndësishëm në mesfushën e kroatëve është edhe Selahi, mesfushori që ka luajtur 4 ndeshje me kombëtaren shqiptare, por që prej kohësh ka "humbur kontaktet" dhe kërkon një ftesë nga Sylvinho, gjë që e ka bërë të ditur edhe pak ditë më parë për mediet kroate.

 

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS