Morinë, ndalohet një 41-vjeçar nga Serbia i shpallur në kërkim ndërkombëtar për prodhim dhe shitje narkotikësh

Morinë, ndalohet një 41-vjeçar nga Serbia i shpallur në kërkim ndërkombëtar për prodhim dhe shitje narkotikësh

PKK Morinë

MORINË - Një shtetas serb 41-vjeçar u ndalua në Pikën Kufitare të Morinës në Kukës, pasi rezultonte në kërkim ndërkombëtar nga Serbia për prodhim dhe shitje narkotikësh.

41-vjeçari Dushan Jovçiç,  u ndalua në hyrje të Shqipërisë me qëllim ekstradimin në Shqipëri.

Pas intervistimit të detajuar të këtij personi nga shërbimet e DVP Kukës rezultoi se ky person është dënuar nga Gjykata Themelore Kraljevo me 9 vite burg, për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike.

'Në këtë kuadër, në bashkëpunim me shërbimet e DVP Kukës dhe si rezultat i intervistimit të detajuar dhe shkëmbimit të informacionit ndërmjet Interpol Tiranës dhe homologëve në Serbi, u ndalua në hyrje të Shqipërisë, me qëllim ekstradimin në Serbi, shtetasi serb Dushan Joviçiç, 41 vjeç.

Ai ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi Gjykata e Themelore Kraljevo, e ka dënuar me 9 vite burg, për prodhim dhe shitje të lëndëve narkotike.', thuhet ndër të tjera në njoftimin e policisë.

Ndërkohë vijojnë procedurat për ekstradimin e tij në Serbi.

G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

Digjet automjeti në aksin rrugor Vlorë-Levan, detajet e para

Digjet automjeti në aksin rrugor Vlorë-Levan, detajet e para