'Mos lejoni që gruaja e Erdoganit ta shohë'! VIDEO virale! Lideri turk 'mahnitet pas Melonit

'Mos lejoni që gruaja e Erdoganit ta shohë'! VIDEO virale! Lideri turk 'mahnitet pas Melonit

Giorgia Meloni dhe Recep Tayyip Erdogan

Një moment, kur presidenti i Turqisë Recep Tayyip Erdogan takohet me kryeministren italiane Giorgia Meloni ka tërhequr vëmendjen e shumë personave në rrjet.

Pamjet të cilat janë bërë virale dhe janë shpërndarë gjerësisht në Twitter tregonin momentin kur Erogan i buzëqesh dhe e sheh me “dashuri” kryeministren italiane.

“Dashuria është në ajër”, është një nga komentet në rrjetin social.

“Mos lejoni që gruaja e Erdoganit ta shohë këtë”, shkroi me shaka një tjetër Twitter.

 

Kryeministrja e sapo zgjedhur e Italisë u takua me Erdogan në kuadër të Samitit të G-20 në Bali, Indonezi  të martën, më 15 nëntor.

Gjatë takimit  theksua rëndësinë e bashkëpunimit Turqi-Itali në kuadër të NATO-s. Të dy liderët folën edhe për potencialin e bashkëpunimit në rajonin e Mesdheut dhe theksuan nevojën për luftë të përbashkët kundër migrimit të parregullt dhe krizës libiane. Ata gjithashtu prekën zhvillimet e fundit në luftën Rusi-Ukrainë dhe vështirësitë me të cilat përballet komuniteti global.

Meloni përsëriti gjithashtu aspiratat e saj për të përmirësuar më tej lidhjet Romë-Ankara.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

LIVE -Rama në Bruksel: I dhamë Europës buzëqeshje dje! Liderët ishin më mirë se kur mblidhen në kryeqytetet depresive

LIVE -Rama në Bruksel: I dhamë Europës buzëqeshje dje! Liderët ishin më mirë se kur mblidhen në kryeqytetet depresive