POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

‘Mos na xhelozohet Juvja’? Rama publikon videon nga stadiumi i ri: Kryevepër (PAMJET)

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka publikuar një video në rrjetin social Instagram nga punimet që po bëhen në stadiumin e ri, “Arena Kombëtare”. Rama, sipër një imazhi ku duken ambientet e brendshme, pyet me satirë ndjekësit: Mos na xhelozohet Juvja?

‘Një kryevepër inxhinierike. Strehë e varur e prodhuar në vend. 7000 ton strukturë çeliku. Arena Kombëtare, një kryevepër arkitektonike që po merr formë', shkruan Rama në postimin në Instagram.

Punimet për Arenën Kombëtare janë duke vijuar ku është ndërtuar pjesa më e madhe e tij. Kapaciteti i stadiumit do të jetë rreth 22 mijë vende.

d.ba.
Komento

Komente

  • redi: 05/01/2019 17:41

    Stadium shume i bukur , por shqiptaret , nuk njohin kontraten dhe kush eshte pronari . Thone se shteti nuk ka asnje meter jatror pronesi . Stadiumi eshte prone e Dukes dhe Albstarit me Ranen ndihmes . Shkuan oer lesh pronat publike . Qeveti qr mori votat e elektoratit te majte dhe po sillet me program liberal super te djathte . Jepi Rd Rama se te ka ra fati ne dore

    Përgjigju