Moska: Sanksione? Ne do përgjigjemi sipas interesave tona

Moska: Sanksione? Ne do përgjigjemi sipas interesave tona

1670255967_Putin.JPG

Rusia do t'i përgjigjet çdo sanksioni të BE-së duke pasur parasysh interesat e saj, tha zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse, Maria Zakharova, e intervistuar nga agjencia e lajmeve “Sputnik”. 

Duke komentuar përpunimin e BE-së të një pakete të re kufizimesh kundër Rusisë, Zakharova tha se çdo sanksioni i jepet një përgjigje proporcionale, bazuar nga interesat e vendi, e përpunuar dhe e rënë në një dakordësi nga departamentet e ndryshme, raportojnë mediat e huaja.

 "Ju e dini shumë mirë se çdo sanksioni i jepet një përgjigje proporcionale, bazuar në interesat e vendit tonë, e përpunuar dhe rënë dakord nga departamente të ndryshme", tha Zakharova.

Zëdhënësja gjithashtu shtoi se Rusia është mësuar të funksionojë në kushtet e sanksioneve.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Putin: Rusia do të ndjekë interesat e saj me çdo mjet! Kërcënimi i një lufte bërthamore po rritet! Operacioni special do të jetë i gjatë


S.S/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria mbetet me një Gjykatë Apeli në Tiranë, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Shkodër/ Kishte shkuar për ski me shokët e tij në Fushë-Zezë, sëmuret i riu, kërkohet ndihma e ambulancës e FNSH-së

Shkodër/ Kishte shkuar për ski me shokët e tij në Fushë-Zezë, sëmuret i riu, kërkohet ndihma e ambulancës e FNSH-së