Moska sulmon infrastrukturën energjetike në Odessa

Moska sulmon infrastrukturën energjetike në Odessa


Moska ka kryer një sulm natën në infrastrukturën energjetike në rajonet Odessa dhe Mykolaiv.

 Ky lajm u raportua nga Forcat e Mbrojtjes Jugore të Ukrainës, duke theksuar se Moska shënjestroi dy rajonet jugore duke lëshuar 17 dronë, 12 prej të cilëve u rrëzuan mbi rajonin e Mykolaiv,ndërsa dy të tjerë u rrëzuan mbi Odessa Oblast. 

"Ne po vlerësojmë shkallën e dëmtimit të termocentralit. Një shtëpi private dhe disa makina u dëmtuan gjithashtu," shkroi në Telegram kryebashkiaku i Odessa, Hennadii Trukhanov.


Lajmi kryesor:

Lufta në Ukrainë/ Zelensky: Ideja e Trump për heqje dorë nga territoret tona, primitive


Xh.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Si e vlerësoni urdhrin për heqjen e pushimeve verore për policët?×

Lajmi i fundit

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë

Baton Haxhiu gënjeu, në SPAK ishte pyetur për Ilir Metën, në maj deklaroi se kishte shkuar për intervistë