Moska: Në fabrikën e çelikut në Mariupol ka dhe mercenarë izraelitë, po luftojnë përkrahë me ukrainasit

Moska: Në fabrikën e çelikut në Mariupol ka dhe mercenarë izraelitë, po luftojnë përkrahë me ukrainasit

Pas deklaratave të Ministrit të Jashtëm rus Sergej Lavrov të cilat sollën një mosmarrëveshjeje në nivel diplomatik me Izraelin, Zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse Maria Zakharova deklaroi ditën e sotme se në fabrikën e çelikut në Mariupol duke luftuar përkrahë ukrainasve ka dhe mercenarë izraelit.

“Në Ukrainë, krah për krah me njësitë e Batalionit Azov, ukrainasit po luftojnë me mercenarë nga Izraeli, politikanët izraelitë ndoshta nuk duan ta dinë, ndoshta nuk janë të interesuar", tha Zakharova.


Lajmi kryesor:

Kremlini: Morëm fabrikën e çelikut, e mohon Kievi! Rusia: 3 ditë armëpushim në Azovstal, të evakuohen civilët! Shpërthime në Kiev e disa qytete


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon rolin e Shqipërisë zhvillimi në Tiranë i samitit për Ukrainën?×

Lajmi i fundit

Çfarë ndodhi? Kë ironizoi përsëri Donald Veshaj në Big Brother Vip?!

Çfarë ndodhi? Kë ironizoi përsëri Donald Veshaj në Big Brother Vip?!