Moti i keq/ Fryhet përroi i Zaranikës në Elbasan, rrezikon të dalë nga shtrati (VIDEO)

Reshjet e shiut gjatë ditëve të fundit kanë sjellë fryrjen e përroit të Zaranikës.

Deri tani nuk raportohet për ndonjë dalje nga shtrati të Përroit. Të rrezikuara janë lagjet “Dyli Haxhire” dhe “Vullnetari”, ndërkohe zaranika ka filluar të dëmtohet.

Ndërkohë kujtojmë se para disa muajsh Zaranikës iu bë një rikostruksion por duket që reshjet e shumta të shiut e kanë dëmtuar sërish.


Lajmi kryesor:

Moti i keq sjell përmbytje në disa qytete, del nga shtrati lumi Bistricë! Një pallat 6 katësh rrezikon të shembet në Gjirokastër! Fryhet përroi i Zaranikës


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se SPAK do të bëjë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

Opozita mban sot protestën e radhës para Bashkisë së Tiranës

Opozita mban sot protestën e radhës para Bashkisë së Tiranës