Moti i keq me erë të fortë në Vlorë, rrëzohen disa pisha në pyllin e Sodës! Pa energji elektrike Dukati, Orikumi dhe Radhima

Moti i keq me erë të fortë që ka përfshirë Vlorën mëngjesin e kësaj të premte ka sjellë problemet e para.

Për pasojë janë rrëzuar disa pisha në pyllin e Sodës në Vlorë që kanë bllokuar edhe një nga segmentet rrugore. Në zonë kanë mbërritur forcat zjarrfikëse për zhbllokimin e rrugës.

Ndërkohë, era e fortë ka shkaktuar edhe dëmtim të rrjetit të transmetimit të energjisë dhe që prej orës 4 të mëngjesit kanë mbetur pa energji elektrike Dukati, Orikumi dhe Radhima.

A.M./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Qobani: 22/04/2022 13:51

    Evlad për momentin jemi në shkalltë e Sojit tek dysheku lundrus me nji shetitje në lumenj na shtohet disponimi,vazhdojm ma tej

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Partia e Mitsotakis kandidon Fredi Belerin për eurodeputet, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Befasi në Champions League, Dortmund - PSG në gjysmëfinale! Francezët përmbysën 1-4 Barcelonën, gjermanët 4-2 Atl. Madridin

GOLAT/ Befasi në Champions League, Dortmund - PSG në gjysmëfinale! Francezët përmbysën 1-4 Barcelonën, gjermanët 4-2 Atl. Madridin