Moti i keq/ Qarku i Kukësit 'mbulohet' nga dëbora, bien inerte në disa akse! Pastrohen rrugët, s'ka probleme me qarkullimin

Aksi Bajram Curr- Valbonë

Qarku i Kukësit është 'mbuluar' nga dëbora, ndërsa moti i keq dhe temperaturat e ulëta kanë përfshirë prej disa ditësh të gjithë vendin.

Pavarësisht sasitë së konsiderueshme të dëborës, rrugët janë të gjitha të kalueshme dhe nuk ka problem me qarkullimin e mjeteve.

Po ashtu janë pastruar edhe akset ku ka patur rënie inertesh. Deri më tani nuk flitet të ketë probleme me furnizimin me energji elektrike dhe as me ujë të pijshëm.

 

J.SH./r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kush fiton më shumë bashki në zgjedhjet e pjesshme vendore Basha apo Berisha?×

Lajmi i fundit

John

Zgjedhjet në 6 bashki, Braho: Nën logon e partisë garojnë ata që zgjedh kryetari, i cili rezulton nga vërtetimi i gjykatës! Beqiri: Meta u takua me Ballën për datën, e kamufloi për t'i bërë qefin Berishës