Moti i keq/ shkolla 9-vjeçare ne Lezhë prej ditësh nën ujë, nxënësit hyjnë nga kangjellat

Moti i keq/ shkolla 9-vjeçare ne Lezhë prej ditësh nën ujë, nxënësit hyjnë nga kangjellat

1669293777_6400shkolla31668959419.jpg

Foto ilustruese

Shkolla 9-vjeçare “Nënë Tereza” në Lezhë është e rrethuat nga uji, pas reshjeve intensive të shiut. Kjo situate vijon prej disa ditësh dhe nxënësit janë të detyruar ta kalojnë rrugën duke u kapur pas kangjellave të shkollës, duke rrezikuar jetën. Në një mënyrë aspak normale ata kanë vijuar procesin mësimor por kësaj radhe në një shkollë ku oborri është i mbushur me ujë.


Lajmi kryesor:

Moti i keq/ Përkeqësohet situata në Lezhë, 2350 ha tokë e përmbytur! Prezencë uji në 4 banesa! 7 familje të evakuuara në Shkodër


G.MO/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

BRITANI/ Kultivonin kanabis, arrestohen 4 shqiptarë, zbulohet deklarata e tyre: Më mirë në burg, se në Shqipëri

BRITANI/ Kultivonin kanabis, arrestohen 4 shqiptarë, zbulohet deklarata e tyre: Më mirë në burg, se në Shqipëri