Mposhti ukrainasin dhe u shpall kampion në IBF, Meta: Krenohemi me Florianin

Presidenti Ilir Meta ka reguar pasi Florian Marku u shpall kampion në IDF, duke e konsideruar fitoren një sukses të jashtëzakonshëm.

"Një sukses i jashtëzakonshëm për boksin tonë profesionist, Florian Marku shpallet kampion bote në IBF! Urimet më të ngrohta dhe gjithmonë paraqitje të shkëlqyera në ring! Krenohemi me Florianin", shkruan Meta. 


Lajmi kryesor:

Londër/ Florian Marku shkruan historinë në boks, shpallet kampion bote në IBF: Ky titull shkon për të gjithë shqiptarët! Thyen ukrainasin e pamposhtur


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ulen në tryezë Rama e Basha për të diskutuar për vettingun e politikanëve?×

Lajmi i fundit

John

Rruga është tashmë e hapur, rinisin hetimet për Fatmir Mediun! Gjykata e Lartë çon në SPAK dosjen e Gërdecit