Mungon përkthyesi, shtyhet seanca për iranianin Bijon Pooladrag! Akuzohet për aktivitet terrorist

Mungon përkthyesi, shtyhet seanca për iranianin Bijon Pooladrag! Akuzohet për aktivitet terrorist

Bijan Pooladrag

Seanca e radhës për iranianin Bijan Pooladrag, i cili akuzohet për aktivitet terrorist, është shtyrë në GJKKO pasu mungon përthyesi. 

SPAK kërkon gjykimin dhe dënimin e tij për aktivitet terrorist. Ka ardhur në Shqipëri si i infiltruar tek kampi ASHRAF . Ka qëndruar për 5 vite ne kamp e me pas ka nisur aktivitetine e jashtëligjshëm. E larguar nga kampi e është arrestuar ne tiranë në banesë me qira.

Iriani u arrestua në tetor 2020. Ai dyshohet se përdorte aplikacion për t'u lidhur me numrat e telefonave celularë të personave të tjerë. 45-vjeçari u merrte kodin e konfirmimit të aplikacionit e më pas e transferonte në kompjuterin apo celularin e tij. Gjatë kontrollit të banesës së tij, në cilësinë e provës materiale u sekuestruan 4 telefona celularë, një USB, 3 dokumente udhëtimi, 10 karta sim dhe dokumente të tjera të ndryshme.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

Zaloshnja: Himara dhe Konispoli, bashkitë e betejës rreth Censit

Zaloshnja: Himara dhe Konispoli, bashkitë e betejës rreth Censit