Murinjo kundër Mesit për "Topin e Artë":
Nuk ka fituar asgjë me Barcelonën

Murinjo kundër Mesit për "Topin e Artë": <br />Nuk ka fituar asgjë me Barcelonën
Trajneri i ekipit të Realit të Madridit nga Amerikan, aty ku ndodhet së bashku me ekipin në një turne disa ditorë në prag të startit të kampionatit nuk ka shmangur edhe deklaratat për yllin e Barcelonës Lionel Mesi. Këtë herë bëhet fjalë për Topin e Artë, sipas luzitanit Mesi nuk mund të fitojë këtë trofe kaq prestigjoz.

“Mesi nuk ka arritur të fitojë asgjë në aspektin ekipor, Barcelona edicionin e kaluar nuk arritii të fitojë asgjë. Kështu që Mesi nuk mund të fitojë trofeun” është shprehru Murinjo. Sipas trajnerit të merengues kandidatët potencial për të fituar janë Ronaldo dhe Casillas, ky i fundit për shkak se ishte pjesë e suksesit të Spanjës në kampionatin Europian të zhvilluar në Poloni dhe Ukrainë.

(d.b/shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Ndicka rrëzohet në fushë, shtyhet Udinese - Roma! Inter lë festën e titullit për në derbi, ndalen Milani dhe Napoli

GOLAT/ Ndicka rrëzohet në fushë, shtyhet Udinese - Roma! Inter lë festën e titullit për në derbi, ndalen Milani dhe Napoli