Mutacioni i COVID-19, Maqedonia e Veriut ndalon fluturimet me Britaninë e Madhe

Mutacioni i COVID-19, Maqedonia e Veriut ndalon fluturimet me Britaninë e Madhe

Ministria e Shëndetësisë se Maqedonisë së Veriut deklaroi sot në mbledhjen e Shtabit Kryesor për Menaxhimin e Krizave se janë miratuar masa të reja kufizuese për ndalimin e përhapjes së mutacionit të ri të COVID-19.

Ata paralajmëruan ndalesën për fluturimet me Britaninë e Madhe dhe anasjelltas deri në fund të vitit.  Ministria e Shëndetësisë shtoi se gjithashtu është miratuar masa për izolim të detyrueshëm 14-ditor për të gjithë qytetarët që do të vijnë në vend me fluturime të drejtpërdrejta nga Britania, po e njëjta masë do të zbatohet edhe për pasagjerët që mbërrijnë  në Maqedoni nga Britania e Madhe përmes rrugëve tokësore.


Lajmi kryesor:

Lloji i ri i koronavirusit/ Shtohet lista e shteteve që ndalojnë fluturimet me Britaninë e Madhe! Kaos në Londër për avionin e fundit drejt Dublinit


  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

20 punët më të paguara në botë

20 punët më të paguara në botë