Muzhaqi në Korçë: Panair trajnimi dhe punësimi në çdo qark, mundësi për të rinjtë

Muzhaqi në Korçë: Panair trajnimi dhe punësimi në çdo qark, mundësi për të rinjtë

Ministrja e Shtetit për Rininë dhe Fëmijët, Bora Muzhaqi ka vijuar me nismën e saj “Panair Edukimi, Trajnimi dhe Punësimi në çdo qark, në kuadër të së cilës ka qenë këtë herë në qytetin e Korçës.

Në fjalën e saj përshëndetëse ministrja Muzhaqi ftoi të rinjtë e pranishëm të marrin më të mirën nga ky panair dhe ta shfrytëzojnë atë për të përmirësuar jetesën e tyre.

E shoqëruar nga Kryetari i Bashkisë Korçë, Ministrja Muzhaqi vizitoi çdo stendë për të siguruar që të rinjtë po njihen me oferta të denja lokale dhe kombëtare.

Në panair ishin mbi 30 aktorë që njohën të rinjtë e zonës me mundësi edukimi, trajnimi dhe punësimi.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kuvendi miraton ndërtime strategjike në zonat e mbrojtura, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Conference League/ Ajaxi e bën dramë, Frankfurti për turp! Olympiacos në raundin tjetër

Conference League/ Ajaxi e bën dramë, Frankfurti për turp! Olympiacos në raundin tjetër