‘Më ke mbajt në krahë që 1 vjeç’, Sardi kujton fëmijërinë me Irma Libohovën

Dj Sardi dhe artistja Irma Libohova

Mes Dj Sardit dhe këngëtares shqiptare Irma Libohova paska një lidhje shumë të hershme që mbase ju nuk e dinit. Artistja shqiptare ka publikuar një foto ku shihet krah Sardit dhe Ulis Krajkës duke treguar edhe rëndësinë e baballarëve të dy djemve.

“Baballarët e të dyve, (Agim Krajka, Flamur Shehu) kanë gjurmën e tyre në historinë e muzikës së lehtë shqiptare. Fëmijëria e të dyve, ka rrugëtuar gjatë me mua. E sot, i shoh djem të rritur, artistë të mirë. Ju uroj suksese çuna!”

Ndërsa ajo ç’ka bëri më shumë përshtypje është komenti i Sardit.

Komentet e bëra në foton e Irma Libohovës

"Ulis Krajka është i madh. Mua më ke mbajtur edhe në krahë që 1 vjeç,"- shkruan ai.

 “Si rrije me orë te pianoja duke studiuar. ǒa do i thuash mamit sot që të mbyllte te dhoma dhe ne qepnim rroba e pinim kafe. Nostalgji pa fund yll i bukur. Sakrificat e mamit e të babit kanë këtë produkt që ti je sot. Paç fat!”- vazhdon Irma më tej.

 

fl.mi./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se opozita parlamentare do t'a bllokojë Reformën Zgjedhore duke votuar kundër në kuvend?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Klea Huta poston foton e parë të vogëlushit Krid