Myrto Uzuni e mbyll me Granadan në La Liga

Myrto Uzuni e mbyll me Granadan në La Liga

Myrto Uzuni

Myrto Uzuni e ka mbyllur këtë sezon me Granadan në La Liga. Skuadra e sulmuesit të Kombëtares nga sezoni i ri do jetë pjesë e La Liga 2, duke mos ia dalë të mbijetojë paçka 11 golave të beratasit.

Trajneri Sandoval ka konfirmuar se Uzuni, Batalla dhe Jozuiak nuk do luajnë në tre ndeshjet e mbetura për shkak të gjendjes fizike. 28-vjeçari beratas ka luajtur në javët e fundit duke "shtrënguar dhëmbët" nga një dëmtim.

Trajneri i Granada konfirmoi para transfertës në Madrid me Vallecanon se Uzuni nuk do luajë më në La Liga këtë sezon, ndërsa nuk shtoi asgjë më shumë për të ardhmen e shqiptarit.

Tekniku tha se Uzuni do qetësohet dhe do jetë gati për në Euro 2024 me Shqipërinë. Pritet që vera të jetë e nxehtë për sulmuesin anësor, kjo për faktin se është objektiv i disa klubeve në La Liga dhe jo vetëm.

Klauzola prej 26 milionë eurosh rrëzohet meqë Granada u rrëzua nga La Liga, teksa vlera e tij në treg është 10 milionë euro.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • HAJDAR KASAP REXHEP BULE LEKA [ KEPI ]: 15/05/2024 09:49

  Myrto Uzuni lojtar i mir por 1 kam qen un Rexhep Leka që kam ther 500 derra për 1 or.

  Përgjigju
  • ben: 18/05/2024 12:34

   Hahahaha,i modh fare kasapo

 • Sondazhi i ditës:

  A jeni dakord që personat e së njëjtës gjini të martohen ligjërisht?×

Lajmi i fundit

Wafa: Gjashtë palestinezë të vrarë në Jenin, 10 të plagosur

Wafa: Gjashtë palestinezë të vrarë në Jenin, 10 të plagosur