Myrto Uzuni më i miri i sezonit, çmimi i dorëzohet nga kreu i Federatës! Granada përjashtohet nga Kupa e Mbretit

Myrto Uzuni më i miri i sezonit, çmimi i dorëzohet nga kreu i Federatës! Granada përjashtohet nga Kupa e Mbretit

Myrto Uzuni pranon çmimin

Myrto Uzuni ka marrë çmimin e lojtarit më të mirë në Segunda Division në Spanjë, për sezonin e kaluar. Me 23 gola dhe pesë asistime, beratasi ishte pika më e fortë e Granadës, me këta të fundit që u ngjitën në La Liga duke u shpallur kampionë në ligën e dytë.

27-vjeçarin ishte pjesë e një ceremonie në Madrid, me kreun e Federatës Spanjolle të Futbollit, Havier Tebas që i dha çmimin sulmuesit të Kombëtares. Edhe këtë sezon në elitën e futbollit në Spanjë, Uzuni është lojtari kryesor i Granadës, teksa deri në këto momente ka shënuar katër gola.

Ndërkohë, Granada është përjashtuar nga Kupa e Mbretit pas aktivizimit të portierit Adrian Lopez, i cili nuk ishte i federuar. Granada fitoi me rezultatin 0-3 në transfertën e Arosa-s të enjten e kaluar në Kupën e Mbretit, megjithatë klubi ku luan sulmuesi Myrto Uzuni u përjashtua nga Federata Spanjolle e Futbollit, pasi theu rregullat.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Elon Musk paditet nga ish-drejtuesit e Twitter: Na detyrohet 128 milionë dollarë

Elon Musk paditet nga ish-drejtuesit e Twitter: Na detyrohet 128 milionë dollarë