'Na thoshte po sulmohemi nga armiku!' Babai i mbajti peng për disa orë në Durrës, zbardhet dëshmia e fëmijëve në polici

'Na thoshte po sulmohemi nga armiku!' Babai i mbajti peng për disa orë në Durrës, zbardhet dëshmia e fëmijëve në polici

1715777436_gfe.jpg

Detaje të reja nga ngjarja e ndodhur në Durrës kur një 40-vjeçar, nën efektin e drogës, mbante peng 2 fëmijët dhe qëllonte me kallashnikov për disa orë  derisa u dorëzua pas negociatave me RENEA.

  Burime nga policia konfirmojnë se burri me 2 fëmijët kishin 4 ditë që kishin ardhur në Durrës dhe ishin vendosur në një apartamen me qera ditore i cili gjendet të "Përroi i Agait".

  Grupi hetimor ka marrë në pyetje fëmijët në prani të psikologes.

  Ata kanë deklaruar se "kemi qenë në gjumë kur babai nisi të thërrasë se po sulmoheshin nga armiku.Ai thoshte armiku po vjen te dera dhe qëllonte me armë nga ballkoni.Edhe kur erdhi policia ai thërriste dhe qëllonte".

  Burime nga policia bëjnë të ditur se gjendja e tij psiqike nuk është në rregull e ai do ti nënshtrohet vizitave mjeksore.

  Ndërkohë gruaja e cila kur ka ardhur nga Italia i ka gjetur fëmijët në polici nuk është marrë në pyetje. Ajo ja kishte lënë të shoqit fëmijët që ti mbante gjatë kohës së qëndrimit në Itali. Gruaja ka qenë me dy urdhëra mbrojtje thonë nga policia e Durrësit.

  Pas pyetjes së fëmijëve janë larguar për në Lezhë, informon gazetari i Report Tv, Artur Korriku


  Lajmi kryesor:

  Durrës/ Babai mbante peng 2 fëmijët e mitur dhe qëllonte me kallashnikov, nën efektin e drogës! Arrestohet pas negociatave me RENEA-n (VIDEO)


  S.G/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

   Zgjedhjet parlamentare 2025, sipas jush si duhet të votojë diaspora?  ×

  Lajmi i fundit

  Komisioni i Posaçëm për Korrupsionin/ Toni Gogu: Nëse opozita abstenon, shans i humbur për të! Në Kuvend do bëhet llogaridhënia

  Komisioni i Posaçëm për Korrupsionin/ Toni Gogu: Nëse opozita abstenon, shans i humbur për të! Në Kuvend do bëhet llogaridhënia