Nacionalistë grekë dhe banorët e Bularatit vizitë në varrin e Kaçifas, mesha në nder të tij nis në orën 11:00 (VIDEO)

Nacionalistë grekë të ardhur nga Greqia dhe banorë të Bularatit kanë vizituar varrin e minoritarit grek të vrarë gjatë shkëmbimit të zjarrit me forcat RENEA. Mesha në ndër të tij do të nisë në orën 11:00 në kishën ortodokse të fshatit. 


Lajmi kryesor:

Ceremonia e të 40-ave të Kaçifas/ Nuk u lejuan që të hyjnë në Shqipëri, grekët përplasen me policinë në Kakavijë


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    'Basha kryeministër e Rama president', a do të ishit dakord me këto poste për kryetarët e partive të mëdha pas vitit 2021?×

Lajmi i fundit

John

Covid nuk i ndal dasmat/Në Durrës hetohet dhe gjobitet pronari i një lokali, nuk u respektua distancimi fizik