Namir Lapardhaja: Pse janë nervozuar demokratët e Tiranës, nga kandidimi i Agron Shehajt për postin e kryetarit të PD-së?

Agron Shehaj dhe Agron Gjekmarkaj

Kandidimi i Agron Shehajt dhe pritja që po i bëjnë demokratët duket se ka nervozuar një pjesë të PD-së në Tiranë.

Nuk mund të shpjegohet ndryshe intesifikimi i sulmeve ndaj tij në ditët e fundit.

Që gjithsekush të pozicionohet në një garë, nuk përbën kurrfarë problemi.

Ashtu sikurse nuk ka asnjë të keqe të mos jesh mbështetës i tij në këtë fushatë brenda partisë.

Por sulmet e ndërtuara mbi parimin “ç’ne ai?!” janë të ulta.

Partia Demokratike ka një traditë aspak për t’u krenuar me ata që kanë menduar ndryshe nga kryetari në gjithë historikun e saj.

Do ishte në shëndetin e saj të shkëputej nga kjo trashëgimi dhe të dalë nga kjo garë e bashkuar, duke respektuar gjithkënd dhe duke u dhënë dorën të gjithëve.

Kushdo që do të fitojë, duhet ta ketë të qartë se përpara do të ketë një përpjekje sizifiane.

Opozita do të jetë e gjatë, e vështirë dhe e lodhshme. Kush thotë të kundërtën e kësaj, thjesht gënjen.

Ndaj vetëm e vërteta, bashkimi dhe të parit njëri-tjetrin si bashkëpunëtor dhe si pjesë të së njëjtit mision, mund ta ndihmojë PD-në në këtë rrugë.

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Varianti afrikan mbërrin në Europë, a duhen ashpërsuar masat anti-Covid edhe në vendin tonë?×

Lajmi i fundit

John

Kaos në Rrugën e Arbrit, 200 makina disa orë të bllokuara! Kompania nuk lejoi lëvizjen e mjeteve: Hapet zyrtarisht më 29 nëntor