Napoli dominon mbrëmjen gala, Osimhen lojtari i sezonit në Seria A! Çmime për trajnerin por edhe për arbitrin më të mirë

Napoli kampion i Italisë ka dominuar në mbrëmjen gala të çmimeve të sezonit në Seria A. Votuesit zgjodhën 5 nga 11 futbollistët e formacionit nga skuadra e kaltër, që në sezonin 2022-2023 u shpall kampion nën drejtimin e Spalettit. Ky i fundit, i cili aktualisht drejton Italinë, u shpall trajneri i sezonit.

Futbollisti më i mirë u përzgjodh Victor Osimhen, sulmuesi nigerian i cili ishte edhe golashënuesi i sezonit të kaluar. Sëbashku me Kvartschkelia-n, Lobotka-n, Di Lorenzon dhe Kim Min-Jae përbëjnë 5 lojttrët e formacionit më të mirë të sezonit. Tre të tjerë janë të Milanit, duke filluar nga Maignan në portë, Theo Hernandez dhe Leao në sulm. Ndërkohë po me kaq lojtarë në formacionin e sezonit u përfaqësua edhe Interi, duke filluar me Bastonin në mbrojtje dhe dy mesfushorët, Barella dhe Calhanoglu.

Gjithashtu Napoli u përzgjodh si ekipi i sezonit, ndërsa tifozët zgjodhën si golin më të bukur atë të Kvaratchkelia-s të shënuar kundër Napolit.

Edhe pse një sezon me shumë kontestime, pati një çmim edhe për arbitrin e sezonit, që u rrëmbye nga Daniel Orsato. 48-vjeçari është arbitër prej 3 dekadash.

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shpërthimi fatal për babë e bir në Lushnje, a keni siguri në vendin tuaj të punës?×

Lajmi i fundit

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)

Vlorë, i djegin BMWX5 në oborrin e banesës (EMRI)