Napoli, magazina e lodrave në flakë, evakuohen qindra banorë

Një person i intoksikuar dhe qindra të evakuuar, është ky bilanci i prejardhur nga një zjarr që përfshiu një magazinë lodrash, në qytetin e Napolit, në rrugën “Caduti di Nassiriya”, fare pranë një kazerme karabinierie.

Për momentin shkaqet e rënies së zjarrit janë ende të paqarta.

Në zonën ku po operojnë qindra zjarrfikës, mungon prej disa orësh energjia eklektike kurse karabinieret po evakuojnë banorët e pallateve afër magazinës në flakë.

Tymi i shkaktuar nga flakët është i dukshëm nga të gjitha anët e qytetit dhe era e rëndë, e shkaktuar nga djegia e plastikës, ndihet ngado.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Basha e Berisha të garojnë me kandidatë të përbashkët në zgjedhjet e pjesshme vendore?×

Lajmi i fundit

John

Tensionet në Ukrainë, NATO: Situatën ta zgjidhim me dialog! Nëse forcat ruse nuk largohen nga kufiri, 5000 trupat tanë janë në gatishmëri