Napoli zyrtarizon Conten, bëhet trajneri më i paguar në Seria A! Pritet 'shpërthimi' në merkato

Napoli zyrtarizon Conten, bëhet trajneri më i paguar në Seria A! Pritet 'shpërthimi' në merkato

Presidenti i Napolit dhe trajneri Antonio Conte

Antonio Conte është zyrtarisht trajneri i ri i Napolit. Trajneri shumë i njohur, pas 1 viti pushim, është rikthyer në aktivitet duke firmosur për 3 vite me napoletanët. Nga kjo marrëveshje 54-vjeçari do përfitojë një pagë prej 8 milionë eurosh në sezon, duke e bërë atë trajnerin më të paguar në Seria A.

Arsyeja që e bindi Conten të firmosë me Napolin është se presidenti de Laurentiis i ka premtuar atij një merkato prej 200 milionë eurosh, ndërsa lojtari i parë që ka kërkuar italiani është Lukaku. Pas firmosjes së kontratës Conte ka thënë se është shumë i lumtur dhe është zotuar ta rrisë ekipin dhe klubin në nivel global.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

Çollaku i PD sulmon Metën: S’i takon t’i japë leksione demokratëve, në protestë ishte i ftuar, jo zoti i shtëpisë

Çollaku i PD sulmon Metën: S’i takon t’i japë leksione demokratëve, në protestë ishte i ftuar, jo zoti i shtëpisë