Ndahet nga jeta ish-drejtuesi i lartë i policisë së shtetit

Ndahet nga jeta ish-drejtuesi i lartë i policisë së shtetit

Gjergji Jorgo

Drejtuesi i lartë i policisë, Gjergji Jorgo është ndarë nga jeta ditën e sotme në moshën 68 vjeçare. Lajmi është bërë i ditur nga Shoqata e Punonjësve të Policisë në Lirim e cila nëpërmjet një postimi në facebook, shpreh ngushëllimet për familjarët e tij.


“Tronditës lajmi i kombshëm për ndarjen e beftë dhe të parakohshme të Drejtuesit të Parë Gjergji Jorgo. Kolegu dhe miku jonë, i shërbeu me devotshmëri dhe profesionalizëm Policisë së Shtetit nga viti 1991 pa ndërprerje deri në vitin 2013 me largimin e padrejtë nga detyra.

Gjergji ka ngritur shkallët e karrierës së tij policore përmes performancës së tij në mënyrë graduale nga Kapiten i Parë, Major, Kolonel, Komisar, Drejtues deri në Gradën Drejtues i Parë. Me pozicione të ndryshme si më kryesore: Inspektor, Shef Komisariati, Zv/Drejtor deri në Drejtor i Policisë Qarku Korçë. Humbëm sot një qytetar, koleg, mik, profesionist dhe familjar model”-thuhet në postimin e bërë.

Gjergji Jorgo ka mbajtur pozicione të larta në policinë e shtetit, mes tyre edhe postin e zëvendës drejtorit në policinë e Tiranës.

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • I bashkevuajturi me te tjeret: 07/03/2023 08:14

  Mut bure pamvarsisht se ishte punonjes policie, njeri i pakomunikueshem, arogant me vartesit, njeri pa shpirt, kam hequr vet peripeci me karakterin e tij prej muti, nje mut me pak.

  Përgjigju
 • Edi25252: 06/03/2023 21:02

  Ndjes paste Amin

  Përgjigju
 • Edi 25252: 06/03/2023 20:43

  Ndjesë pastë .Amin

  Përgjigju
 • Agron: 06/03/2023 20:20

  Po kantinen e Aquila Liquori qe ka ne autostrade dhe helmoi tere shqiperine me konjak redon kujt do ja leje ????te pangopur ky dhe tere shefat e policise qe iken dhe jane akoma qe nuk u ngopen duke vjedhur akoma se kuptojne qe do vdesin nje dite.

  Përgjigju
  • Ben: 06/03/2023 20:45

   As nuk e ka pasur,dhe as nuk e ka kantinen Aquila Liquori.Ka pasur shoqeri me pronaret po,mos ja fusni kot per pronar.Ndersa si njeri ka qene negativ dhe Berishist,dhe shume provincial.

 • Tirona: 06/03/2023 18:47

  Nje korigjim , i ndjeri Gjergji Jorgo nuk ka filluar pune policin e Shtetit ne vitin 1991 por ne fillim te viteve 1980. Ishte nje njeri i mire dhe kunder i zoti . Politika e te dy kraheve si Ata majtas dhe djathtas kane nderhyre dhe futur duart e tyre te qelbura duke shkateruar strukturat e policise me largimin per gjithmone nga detyra te kuadrove profesioniste te policise. Qofte i Xhenetit????????

  Përgjigju
 • Rr Kavajes: 06/03/2023 18:44

  Pak i korruptuem, po nejse.... Njerez te arestuem per vrasje i ka nxjere nga burgu per nji pale vetrata dhe dritare.

  Përgjigju
  • Veledini: 06/03/2023 20:14

   Ngushellimet shkojne per femijte ! Per realizem Gjergji, vertet mbaroi studimet per polici, por ne vitet 90 pas ndryshimeve politike u rreshtua ne krah te PD-se dhe mori pjese ne grupet per pastrimin Policise nga specialistet dhe njerezit me integritet. Si Shef Komisariati te 3, la nam duke bllokuar rruget pe eskorten e Sales. Dmth servilizem i peshtire... M.gj.ate, i mori me vehte te gjitha. Vleresimet pozitive nuk i perkasin atij.

 • Sondazhi i ditës:

  Shqipëria luan ndaj Kroacisë sfida e dytë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol

Euro 2024/ 'Gjelat këndojnë' në Dusseldorf, Franca fiton 0-1 me vuajtje ndaj Austrisë! Vendos një autogol