Ndahet nga jeta ish-kryebashkiaku socialist në Fier

Nikollaq Koshovari

Ish-kryebashkiaku socialist i Fierit Nikollaq Koshovari, ka ndërruar jetë më 12 janar nga një sëmundje e rëndë. Nikollaq Koshovari ka qenë kryetar i Bashkisë së Fierit gjatë viteve 2000-2003. Koshovari ishte edhe njëri prej mjekëve më të spikatur ndër vite të spitalit të Fierit.

Kanë qenë të shumtë miq e kolegë që i kanë shprehur ngushëllime familjarëve , mes të cilëve edhe deputeti socialist Petro Koçi.

“Nikollaq Koshovari, një simbol i profesionalizmit të lartë në historinë e shëndetësisë në Fier, si kirurg i shkëlqyer dhe administrator i suksesshëm i spitalit. Qytetar model dhe mjek i shquar për humanizmin e padiskutueshëm dhe precizionin kirurgjikal. Figurë politike e dashur dhe e parapëlqyer në shërbim të progresit dhe demokracisë. Shok sakrificash në kohëra të vështira. Një familjar i mrekullueshëm, përfaqësues i themeluesve të Fierit tonë. Do na mungojë këshilla e këtij burri të shquar që i bëri nder qytetit tonë dhe Partisë Socialiste. Ngushëllime Mirës dhe fëmijëve”, shkruan Koçi

I.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Katër vrasjet në bulevard, a është bërë drejtësi për 21 janarin?×

Lajmi i fundit

John

S’kanë fund ‘atentatet’ për vrasjen e Vuçiç/ Një ditë pasi Shesheli akuzoi Gjukanoviç, qeveria serbe zbulon planin tjetër për eliminimin e presidentit