Ndalojnë reshjet, ulen edhe më shumë temperaturat, Llogaraja zgjohet nen petkut e dëborës

Nën petkun e dëborës është zgjuar fshati turistik Llogara, për shkak të temperaturave të ulëta. Rrugët janë të kalueshme pasi dy borëpastruese kanë punuar për hapjen e tyre. Ndërkohë prej dy ditësh defektet  e linjat e tensionit kanë bërë që fshati Llogara të jetë pa energji elektrike.

Niveli i Vjosës ka vajtur në 6.10 metra mbi nivelin e detit , ndërkohë që maksimalen e arriti mbrëmë e djeshme pas mesnate në kuotat 6:70 cm duke përmbytur pjesën e tregut të gjësë së gjallë.

Sipas shtabit te emergjencave risku për banesat është kur niveli i Vjosës kalon kuotat 7:30 mbi nivelin e detit. Nëse do të këtë reshje në zonën e Përmetit dhe Tepelenës do të ketë serish fryrje të lumit Vjose


Lajmi kryesor:

Zbardhet Shqipëria, temperatura të ulëta e reshje dëbore, bllokohen fshatra malorë! Korça, Llogaraja e Thethi 'veshin' mantelin e bardhë! Rruga e Arbrit e kalueshme me zinxhirë


J.GJ./K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Basha apo Berisha, sipas jush kush e ka mbështetjen e anëtarësisë së PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Modric dhe Benzema i japin Realit trofenë e parë sezonal