Ndarja nga jeta e valltares Liljana Cingu, Basha: I hidhëruar, ngjiti vallen tonë në skenat më të rëndësishme të botës

Ndarja nga jeta e valltares Liljana Cingu, Basha: I hidhëruar, ngjiti vallen tonë në skenat më të rëndësishme të botës

1707162742_lilicingu.JPG

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka shprehur ngushëllimet në lidhje me ndarjen nga jeta të valltares Liljana Cingu.

Basha shkruan se Cingu e ngjiti vallen tonë në skenat më të rëndësishme të botës.

“I hidhëruar nga lajmi i ndarjes nga jeta i ikonës dhe “Mbretëreshës së valles shqiptare”, Lili Cingu. Falë talentit dhe punës së saj të palodhur, Lili Cingu ishte pararojë e një brezi të ndritur artistësh që e ngjitën vallen tonë në skenat më të rëndësishme të botës.

Ndarjet janë përherë të dhimbshme, por artistët si Lili Cingu jetojnë gjatë në memorien e artdashësve për emocionet e papërshkrueshme që u kanë dhuruar për vite me radhë. Ngushëllimet e mia më të sinqerta për familjen Cingu, të afërmit, miqtë, kolegët dhe dashamirësit e mjeshtres së madhe! U prehtë në paqe”, shkruan Basha.


Lajmi kryesor:

Dy pengjet e Lili Cingut, nipi: E donte jetën, në spital thoshte ‘sikur të kërcej’! Kortezhe nga diaspora dhe Shkupi: Krenarë për 'hyjneshën e valles shqiptare'


SI.E./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

SPECIALE/ Fshatrat 'fantazmë' të Shqipërisë, emigrimi dhe papunësia lënë vetëm të moshuarit

SPECIALE/ Fshatrat 'fantazmë' të Shqipërisë, emigrimi dhe papunësia lënë vetëm të moshuarit