Ndër më të kritikuarit te goli i Italisë, Hysaj merr vendimin e papritur

Ndër më të kritikuarit te goli i Italisë, Hysaj merr vendimin e papritur

Momenti kur Hysaj ul kokën kur Italia shënon golin

Shqipëria u mund në debutimin në EURO 2024 nga Italia me rezultatin 2-1. Të parët që kaluan në avantazh ishin kuqezinjtë me Nedim Bajramin që shënoi pas 23 sekondash lojë, duke hyrë edhe në histori si lojtari që ka shënuar goli më të shpejtë në historinë e europianëve.

Por Italia brenda pak minutash përmbysi gjithçka. Në fillim ishte Bastoni që barazoi shifrat, dhe pak minuta më vonë Barrela shënnoi golin e fitores për italianët.

Ishte pikërisht goli i mesfushorit të Interit që ngjalli pakënaqësi tek tifozët dhe opinioni sportiv që fajësuan më së shumti mbrojtësin e Kombëtares, Elseid Hysaj. Në momentin e gjuajtjes së Barrellas, Hysaj përkulet pak por mjaftueshëm sa topi të kalojë drejt rrjetës.

Pikërisht për këtë veprim të Hysaj, tifozët nuk ja kanë kursyer kritikat mbrojtësit që luan në Serie A. Por Hysaj pas këtyre kritikave ka ndërmarrë një veprim të papritur. Hysaj ka mbyllur çdo rrjet social të tijin.  

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • albfire: 17/06/2024 18:02

  Hysaj ka dhene shume per kete kombetare por ky episod i fundit nuk ishte i denje per nje lojtar kombetareje. Kishim fatin te mos shikonim me larg se ndeshja Shqiperi - Itali per menyren si veproi mrojtesi Italian ne goditjen e denimit ky devijoi topin me koke. Pavarsisht goditjes se forte, nuk e vuri ne dyshim se cfare duhet te bente. Nejse, une nuk e konsideroj as tradhetar e as te shitur Hysajn por sigurisht ishte menyra me e keqe per te mbyllur karrieren me kombetaren. Per mua, ajo duhet te jete ndeshja e fundit per te.

  Përgjigju
 • Ta rras lala: 17/06/2024 11:22

  A e degjuat Ramen si tha. Ne i kemi borxh Italise ndoshta edhe Hysaj ishte nje nga ata qe e zbatoi fjalen e Rames?

  Përgjigju
 • alban: 17/06/2024 10:49

  hysaj ka 10 vjet qe luan ne serine A italiane,ka luajtur 300 ndeshje ne kampionatin italian dhe vazhdon te luaj akoma,sipas disa komentuesve italianet e mbakan kot ne skuader dhe ju e dini me mire se ata,cfar injorance o zot

  Përgjigju
 • Fadili: 17/06/2024 09:17

  Kte e ka lon duka per te shit ndeshjet 100%. Mostra. Kan shku 50.000 shqiptare ne mes Gjermanisë duke shpenzu milionat e kta plehra vazhdojnë dhe e shesin kombin pa ju dridh qerpiku

  Përgjigju
 • atdhetari: 17/06/2024 08:46

  SHKODRAN I QELBET,,,QERROHU NGA KOMBETARJA,,,KY LEGEN MUND TE JETE SHITUR PER PARA,,,PER PARA KETA SHKERDHATA SHESIN EDHE GRUAN E TYRE,...KY HALE NUK FUHET TE JEETE ME NE KOMBETARE...

  Përgjigju
  • Trojan: 19/06/2024 02:43

   Cfare po beni keshtu Mblidhni mendjenne kokes Mos tregoni idjotsi Te gjith u merzitem sa nuk ka me Tregoni pak kultur

 • Jola: 17/06/2024 07:45

  Te ishte larguar me nder me mire...nuk e meriton te jete ne kombetare. Broja super star

  Përgjigju
  • Tifozi kuq e zi: 17/06/2024 08:51

   Na felliqi ngjyrat,si mund te friksohet shqitari nga topi,floket i krihte prap mbas ndeshjes se e kemi dhe shkodranin tone .

 • Sondazhi i ditës:

  Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Jennifer Aniston i del në mbrojtje Kamala Harris, kritikon kandidatin për zëvendës President: Lutem që vajza juaj të ketë fatin të lindë fëmijë

Jennifer Aniston i del në mbrojtje Kamala Harris, kritikon kandidatin për zëvendës President: Lutem që vajza juaj të ketë fatin të lindë fëmijë