Ndërron jetë fytyra e njohur e ekranit italian, shumë e dashur dhe për shqiptarët

Nadia Toffa

Nadia Toffa, fytyra e njohur televizive dhe moderatore e programit italian të njohur edhe në Shqipëri, “Le Iene”, ndërron jetë në moshën 40 vjeçare pas një beteje të gjatë me kancerin. Lajmi u bë i ditur nga redaksia e “Le Iene” me një postim në Facebook: “Ke luftuar me kokën lart, me buzëqeshje, me dinjitet dhe duke shpërfaqur të gjithë forcën tënde, deri në fund, deri më sot”.

“Si pasojë e një sëmundjeje dhjetorin e shkuar (ishte viti 2017) u operova në urgjencë", rrëfente Nadia Toffa në studion e ‘Verissimo’ tetorin e shkuar. Nadia  menaxhonte "Le Lene", gjthashtu ajo realizoi dhe një libër që e titulloi "Lulëzimi në dimër". Edhe pse në gjendje të rënduar shëndetësore gjatë trajtmit me kimioterapi ajo e vazhdonte punën, pasi e donte shumë  televizionin.

“Më pas bëra kimioterapi dhe radioterapi. Dukej gjithçka e përfunduar, por në mars gjatë një kontrolli, erdhi lajmi i keq. Kanceri ishte rikthyer dhe më operuan sërish", tha Nadia në një postim të kaluar në profilin e saj. 

Postimi i saj i fundit në Instagram ishte në 1 korrik, para përkeqësimit të sëmundjes. Në foto e shoqëronte qenushi i saj Totò. “Unë dhe Totò të bashkuar! Po nga anët tuaja ç’bëhet? Ju puth të gjithëve, të gjithëve “.

E.D./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A mendoni se arritja e marrëveshjes për Reformën do garantojë zgjedhje të lira e të ndershme?

Komento

Komente

 • Vlore: 13/08/2019 13:18

  Ngushellime

  Përgjigju
  • Demi: 13/08/2019 23:13

   Gjynah po ashtu do i vemi një copë herë për ngushëllim nesër do vish ti.

 • Arian: 13/08/2019 11:57

  Bravo shqiptarja.com qe dedikuat nje artikull per la instancabile guerriera nadia toffa riposa in pace !

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Shuhet kompozitori i këngëve epike, Përparim Tomçini