Ndërron jetë komediani i njohur, pjesë e 'I vetëm në shtëpi'

Ndërron jetë komediani i njohur, pjesë e 'I vetëm në shtëpi'

Rip Taylor

Aktori dhe komediani i njohur Rip Taylor ka ndërruar jetë në moshën 88-vjeçare.

Ai u shtrua në spital në Qendrën Mjekësore Cedars-Sinai në Los Angeles pas një komplikimi në shëndet javën e kaluar.

Taylor lindi në Charles Elmer Taylor, Uashington D.C.  Taylor shërbeu në Luftën Koreane dhe aty i pati edhe fillesat e aktrimit dhe argëtimit.

Ai gjithashtu aktroi në Broadway, në filma dhe televizion e ishte i njohur për personalitetin e tij tepër të lartë.

Komediani gjithashtu ka qenë pjesë  e filmit të njohur “I vetëm në shtëpi”.

Taylor ka qenë zëri edhe i shumë filmave për fëmijë si “DuckTales the Movie: Treasure of the Lost Lamp,” “Tom and Jerry: The Movie,” dhe “Scooby-Doo and the Monster of Mexico”.

Pjesë nga fimi "I vetëm në shtëpi"

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Pse u shmang PD nga vizitat e tij në Tiranë? Kurti: Metën e takova në cilësinë e ish presidentit, jo si kryetar partie

Pse u shmang PD nga vizitat e tij në Tiranë? Kurti: Metën e takova në cilësinë e ish presidentit, jo si kryetar partie