Ndërron jetë mjeku Anibal Byberi, kryebashkiaku i Tropojës: Lamtumirë kushëri, le pas dhimbje e lot

Kryetari i Bashkisë Tropojë, Rexhë Byberi i ka dedikuar një status prekës mjekut Anibal Byberin, i cili ndërroi jetë nga COVID-19. Mjeku ishte dhe kushëri i kryebashkiakut, i cili shprehet se ndarja e tij nga jeta la pas dhimbje e lot në një moshë ku ende duhet të gëzonte jetën.

"Vdekja është një realitet makabër që nuk pranon as lutje e as përshpirtje. Le pas dhimbje e lot, pikëllim e trishtim. Por kur merr jetë në moshën më të mirë ajo bëhet e papërballueshme e tepër e vështirë. Kështu po e përjetoj sot ikjen tënde i dashur Dr.Anibal Byberi. Kushëri, shok e mik do na mungosh shumë. Të qoftë i lehtë dheu e shpirti yt pushoftë në Parajsë. Në qiell do ta vështrojnë shpirtin tënd të mirë familjarë, kushërinj, miq e dashamirës", shkruan Rexhë Byberi.


Lajmi kryesor:

Ndërron jetë nga COVID-19 mjeku i tretë! Anibal Byberi u paraqit dje te 'Shefqet Ndroqi' në gjendje të rëndë! MSH: Pësoi insuficencë të rëndë respiratore


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se forcat politike do arrijnë marrëveshje për çështjen e listave?×

Lajmi i fundit

John

Gjykata lë në burg Klodjan Dacin dhe Sergio Tatazin, caktohet masa e sigurisë për djemtë e tjerë