Ndërron jetë në moshën 67-vjeçare ylli i ‘Goodfellas’, Ray Liotta

Ndërron jetë në moshën 67-vjeçare ylli i ‘Goodfellas’, Ray Liotta

Ray Liotta

Ka ndërruar jetë në moshën 67-vjeçare, aktori dhe producenti  i famshëm Ray Liotta, i njohur për rolin e tij në filmin "Goodfellas".

Sipas faqes së lajmeve Hollywood, aktori vdiq në gjumë në Republikën Domenikane, ku po xhironte një thriller të titulluar "Ujërat e Rrezikshme".

Aktori i lindur në Neë Jersey pati një karrierë të gjatë, më shpesh duke portretizuar gangsterë të ashpër, agjentë federalë ose detektivë policie në rolet e tij të shumta.

S.C/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria luan ndaj Italisë sfidën e parë në Euro 2024, kush fiton?×

Lajmi i fundit

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj

Nga se shkaktohet paraliza e gjumit dhe çfarë ndodh gjatë saj