E njihnin të gjithë/ Ndërron jetë personazhi i njohur i 'Tiranës 'Ver Llapa', shpesh e krahasonin me politikanë të ndryshëm

Ditën e sotme ka ndërruar jetë një nga personazhet më të njohur në rrugët e qytetit në Tiranë, Enver Ismaili i njohur me pseudonimin "Ver Llapa".

Veri i cili lëvizte kryesisht nga "21 dhjetori", u nxirrte gjuhën qytetarëve por edhe kërkonte lekë. Ai është përdorur shpesh si krahasim në debatet politike. 

Shpesh kreu i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla, për të 'personifikuar' figurën qesharake që kanë përfaqësuar në politikë i ka krahasuar Presidentin Ilir Meta, dhe ish-Kryeministrin Sali Berisha me personazhin e njohur, që sot humbi jetën. 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 11:13
Mesazhi i ish-deputetes Nora Malaj për ndarjen nga jeta të 'Ver Llapës': Ishte njeriu i mirë, i vërteti i Tiranës tonë

Ish deputetja e LSI-së, Nora Malaj ka reaguar pas ndarjes nga jeta të "Ver Llapës" duke shprehur ngushëllimin për të. Përmes një postimi në Facebook, ajo shkruan se Veri ishte njeriu i mirë i vërteti i Tiranës tonë.

Sot mësova se Veri ,i miri Veri, njeriu që më shoqëroi jo vetëm mua , por gjithë brezin tim në rritjen e moshimin tonë , Verin që e njihnim jo vetem ne qē jemi lindur e rritur e po moshohemi ne Tiranë , po dhe ata qytetarë që pas ‘90 erdhën në Tiranë , sot ka ndërruar jetë e nuk do jete më mes nesh . Më dhembi shumë ky lajm, për të mirin Veri . Ai nuk hyne as te vipat dhe as te të pasurit , po është identiteti i qytetit tonë , ndaj Përshpirtjen për kete njeri , te shkruar me aq dashuri nga Ilir Çumani, po e ndaj me ju ! Le të lutemi bashke vetëm nje minutë per shpirtin e të mirit Veri , që të shkoj në Parajsë . Ai ishte njeriu i mirē, i vërteti, i Tiranës sonë! Të qoftë dheu i lehtë Veri i dashur ! Zoti të pranoftë e i prehsh në Paqe !

 
Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të rikthehen studentët në auditore dhe t'i jepet fund mësimit online?

Komento

Komente

 • Ben Tironci: 19/11/2020 16:33

  U prehte ne paqe po Ti Nora do ja kesh ndi lezetin e llapes se tij.

  Përgjigju
 • ani: 19/11/2020 16:11

  veri eshte gjalle por rende. media te vdes me zor

  Përgjigju
 • Plutoni: 19/11/2020 15:18

  Qofte i xhenetit....

  Përgjigju
 • heh: 19/11/2020 13:16

  Mos harroni dhe nje monument per Gezim Kullufin...

  Përgjigju
 • lamartin: 19/11/2020 12:59

  Nje vend i mbushur me kriminele dhe injorante (gjoja te zgjuar)?!!!... Nje vend plot me cinike e smirezinje, fodulle e hipokrite, maskarenj e derra ne shpirt e ne pamje, Veri dukej nje engjell, nje bote e veçante qe e ndeshnim per dite ne rruget e Tiranes. Ai i jepte hipokrizise se neveritshme dhe teatrit tragjik te shpirtrave te humbur e te rrejshem qe barisnin tutjetehu si te murosur ne muret e tullave e asfaltin e zi te gjoja qytetit. Fshatare ne mendesi e surrat, qe i kishin vene vetes emertimin qytetare e benin kllounin çdo minute ... Veri, ishte te pakten origjinal e i vertete. Ai sikur e sfidonte budallallekun e idjotizmin e shoqerise qe i ishte mbushur mendja se ishte shoqeri e civilizuar njerezore. Veri s'dinte, s'donte e s'bente asgje nga ato qe quheshin sjellje e mendesi 'normale', por ai sikur e fshikullonte dhe e peshtynte teatrin absurd te dykembeshave me çanta, syze te bukura, kostume e fustane te shtrenjta, kepuce e byzylyke, unaza e karfica... Rraqe qe jane shpikur per te mbuluar boshllekun, kotesine, babezitjen e injorancen, zbrazetine shpirterore e mendore... Ver, me siguri qe shpirti jot i paster e pa djallezi ka shkuar ne Parajse. Ai kishte pasurine e shpirtit te paster. Jezu KRISHTI ka thene: "Viniani mendjen: ruajuni fort prej lakmise se pasurise, sepse sado i pasur qe ndokush te jete, jeta e tij nuk varet nga pasuria qe ka"... dhe "do te jete humbje per ate qe ka dashur 'te shpetoje' jeten e vet dhe shpetim per ate qe ka ditur 'ta humbase'ate"... dhe "kushdo krenohet, do te pervujterohet, ndersa kush pervujterohet, do te lartesohet"... Veri s'kishte asgje te papaster qe i vinte nga brenda se asgje qe vjen nga jashte nuk te ben te keq, por vetem ato qe vine nga brenda e nga shpirti i zi... Verit patjeter DUHET qe ti ngrihet nje monument atje ku Ai rrinte me shume, atje tek 21 Dhjetori e tek Stacioni i Autobuzave tek Banka. Atje, ti kujtoje te gjitheve, se ka edhe nje bote tjeter, te paster e te çliruar nga lakmia e egoizmi. Ka dhe nje bbote te thjeshte e te dlire. Sikur edhe pak te mendojne dykembeshat, do te jete kontribut i madh qe Veri do ti jape mizerjes qe na ka kapluar e po behet perhere e me e madhe, o Zot, perhere e me e madhe?!!!... U prefsh ne Paqe VERI! R.I.P.

  Përgjigju
  • Fiks: 20/11/2020 14:31

   Koment numër NJËSH! Të tillë njerëz që shkruajnë kështu i duhen Shqipërisë.

  • CaBone: 19/11/2020 15:25

   @LaMartin. Te lumt goja vlla. Super Shkrim.

 • shaban: 19/11/2020 11:55

  A duhet ti bejm monument? Kaq prekes shkrimi nuk eshte bere as kur vritet polici. Qytetin nuk e perfaqeson nje njeri i cili per me teper kishte disa mungesa (qe mos te themi ishte nje budalla dhe asgje me shume).

  Përgjigju
  • Patrick: 21/11/2020 11:21

   [email protected] Veri ishte misherimi i fukarallekut ne mbare vendin . Me mire se ai askush nuk mund t’a transmentonte ne publik aq thjesht dhe bukur duke nxjerur gjuhen jashte . Ai asnjehere s,ka ofenduar njeri , perkundrazi ka qene i dashur me te gjithe , ku me gjuhen e tij fitonte dicka, dhe sfidonte varferine.Jam i bindur se Veri eshte duke n’a perqeshur akoma atje lart . U prehte ne paqe,,!

  • Tironci ke besim imami: 20/11/2020 03:42

   O shab Veri vertete ishte ndryshe por gezonte me shume rrespekt se sa ti me kete koment qe ben

  • Limon: 19/11/2020 14:51

   O Shaban besoj qe je me shume kufizime . Te rrofshin kllapat qe vendos. Besoj ti jeni gjithi në kllapa. Hahahahaha

 • komentusi: 19/11/2020 11:18

  po te drejtat e autorit te videos ku vajten ?

  Përgjigju
 • Veri: 19/11/2020 11:17

  Po me vjen keq , ma mire te kishin vdek kto qeveritaret, se ky njeri paqesor dhe aq i dashur per popullin.

  Përgjigju
 • Erik: 19/11/2020 10:07

  U prehte ne paqe!

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Fotolajm/ E rrallë, zbardhet nga dëbora shkretëtira e Saharasë! Temperaturat zbresin deri në -2 gradë celsius